Bodrum'da Ne Yenilir? Bodrum Lezzetleri - Uygun Fiyatlı Oteller

Fırsat Duyuruları

Post Top Ad

"1" REZERVASYON "1" FİDAN KAMPANYASI

Post Top Ad

Perşembe, Mayıs 10, 2018

Bodrum'da Ne Yenilir? Bodrum Lezzetleri


Türkiye'nin her köşesi cennettir ama denizi, doğası, mavisi, yeşili, eğlecensi, sakinliği ile yerli ve yabancı turistlerin gözdesi Ege'nin yükselen yıldızı Bodrum, hem dışardan gelen ziyaretcileri için hem de yerli halkı için harika bir ortama sahip bir şirin bir tatil beldesidir. Türkiye'de olduğu gibi geçmişte de bir çok uygarlığın göz bebeği olmuştur. Bu özelliğinden dolayı da çok kültürlülük Bodrum yemeklerine de yansımıştır. Tatil sadece denizden eğlenceden ibaret değildir tabiki de hayatımızın da bir parçası olan yemek tatilimizinde bir parçasıdır. Kültürü ve doğası ile Bodrum'da tatil yapmaya karar verdiniz ve Uygun Fiyatlı Oteller aracılığı ile Bodrum Otellerinden birinde rezervasyon yaptırdınız. Pekela şimdi Bodrum'da ne yenir? Bodrum yemekleri nedir? En çok tercih edilen Bodrum yemekleri hangileridir? Bu tarz sorularınız için Uygun Fiyatlı Oteller sitesi olarak sizin için bazı Bodrum Gurme Lezzetlerini sizler için derledik.  

Kabak Çiçeği Dolması


Bodrum'un bir çok mekanında yer alan Kabak Çiçeği Dolması, Ege'ye özgü bir yemek türüdür.

Deniz Ürünleri


Balık, ahtopot, kalamar, karides gibi deniz ürünleri Bodrum'da çok fazla tüketilmektedir. Sizde bu lezzetli deniz malsüllerini mutlaka denemelisiniz.

Salatalar


Bodrum'a gidince denemeniz gereken diğer yiyecekte deniz ürünlerinden yapılmış salatalardır. Hardal Otu Salatasını ve Deniz Börülcesi Salatasını özellikle denemelisiniz.

Zeytinyağlılar


Deniz ürünleri dışında birde zeytinyağlıları da harikadır. Bodrum'da farklı ot ve sebzelerden yapılmış zeytinyağlı yemeklerin tadını almadan Bodrum tatilinizden geri dönmeyin yoksa büyük bir eksiklik yaşamış olursunuz.

Reçeller


Kahvaltı yaparken mutlaka Bodrum mandalinasından ve limonundan yapılmış Bodrum'a has reçellerin tadına bakmalısınız.

Çökertme Kebabı


Görüntüsü bile iştah açıcı olan Bodrum'un efsane tadını mutlaka denemisiniz.  

Dondurma


İtalyan dondurmacılarından farkı olmayan Bitez dondurmacılarına Bodrum'a gidince mutlaka uğramalısınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

ODANI ŞİMDİ AYIR, ÖDEMESİNİ OTELDE YAP!